איך תדעו באיזו קלנועית לבחור?

אם אתם מתקשים ללכת בזמן האחרון, או שהתפתחה אצלכם מחלה, אתם מתאוששים מתאונה וכל מקרה אחר שמקשה עליכם לצאת להליכות במרחקים ארוכים (וקצרים) – הגיע הזמן לשקול לחיוב רכישה, גם אם זמנית, של קלנועית. למי שלא מכיר, הקלנועיות הן עולם שלם ומגוון של אפשרויות שמהן ניתן לבחור בדיוק את מה שמתאים לכם, בהתאם להרגלים היומיומיים שלכם, לציפיות שלכם מהקלנועית וכמובן בהתאם למה שהכי נוח לכם. בנוסף, כדאי לשאול את עצמכם שאלות נלוות כמו השימוש התכוף ביותר שתעשו בקלנועית, היכן אתם מתגוררים וכן תרחישים נוספים שעשויים לשמש אתכם במקרה של קלנועית ואינכם חושבים עליהם במבט ראשון. איך תדעו בחור באפשרות האחת והטובה ביותר עבורכם לאחר כל השאלות הללו? הנה כמה כללי אבצע שיעזרו לכם לעשות קצת סדר.

גודל הקלנועית

אחת השאלות הראשונות והכמעט מובנות מאליהן בשאלת בחירתן של קלנועיות נוגעת כמובן לגודלו של כלי הרכב החדש שיהיה לכם. בין אם אתם רק מתחילים להתרגל לרעיון של התניידות נוחה מאי פעם ובין אם אתם כבר חושבים על כך זמן רב, כדאי להשקיע עוד קצת מחשבה על המקומות הספציפיים שבהם תעשו בקלנועית שימוש, ובתוך כך לבחון ממש באופן פיזי את המקומות שאתם עוברים בהם עכשיו (ושאולי תוכלו לעבור בהם בעתיד, מהרגע שתהיה לכם קלנועית) ולבדוק עד כמה הם צרים או רחבים, האם יכול להיות שתרכיבו איתכם עוד אדם נוסף על הקלנועית במקרים מסוימים ועוד. ככלל ובאופן גורף, כדאי להתייחס לשאלת הגודל כנעה בין שני הקצוות הללו – אם כי כמובן שישנה חשיבות רבה מאין כמוה גם לענין המהירות, שעליו נרחיב מיד.

מהי המהירות שלכם?

אי אפשר לעסוק בשאלת הגודל של הקלנועית מבלי להתייחס לנושא המהירות שלה, אם כי לא רבים יודעים שמהירותה המותרת בחוק היא ברורה ומוגבלת – ולכן כאשר מדברים על מנועים של קלנועיות ניתן, בצדק, משקל רב יותר לטווחי המרחקים שהן מסוגלות לבצע, בהתאם לגודל המנוע ולחוזקו. לבסוף, מלבד כל אלה, ישנם עוד שלל פרמטרים “קלים” יותר שאינם מהותיים כל כך לקביעת סוג הקלנועית, העוסקים בשאלות ספציפיות יחסית כמו יכולות תמרון שונות, נוחות נשיאה של הקלנועית כשהיא אינה בשימוש ועוד ועוד.

 

אודות המחבר