למה כולם כל כך ממליצים על קלנועיות?

היום, בעידן בו הכל משתנה כל כך מהר ובכל יום צצה עוד טכנולוגיה שנועדה לשפר את איכות חיינו, נראה לפעמים כי קשה לעמוד בקצב מרוב התפתחויות וחידושים.  במיוחד בתחום התחבורה והניידות, נראה שאנו עומדים בפתחה של מהפכה ממש, וישראל מככבת בה בקנה מידה עולמי. אך עם זאת, יש עדיין תחומי שירות וכלי רכב רבים שככל הנראה עוד יישארו איתנו לאורך שנים רבות, ומהסיבה הבסיסית שהם פשוט טובים ומותאמים מאד לשגרת היומיום של אלו שעושים בהם שימוש. כזו למשל היא קלנועית לניידות – המשמשת אנשים וילדים חולים, בעלי לקויות פיזיות או קשישים, והופכות את שגרת חייהם לאיכותית ומהנה, במקרים רבים אפילו יותר מאנשים שאינם סובלים מבעיות פיזיות הקשורות להליכה ולניידות.

איך הסתדרו בלעדיה קודם?

דמיינו עולם שבו אין לנכים ולכבדי הליכה דרך אחרת להתנייד מלבד כסאות גלגלים. חשבו על ביצוע משימות פשוטות כמו יציאה למכולת ללא אדם מלווה שידחף את הכסא, ואפילו חשבו רק משימה כמו ריקון פח הזבל בחוץ, ומה קורה כאשר החברים קובעים להיפגש ולצאת, אך מקום הבילוי נמצא רחוק יחסית ממקום החניה? כל המצבים הללו ועוד מאות אחרים כמותם הם מנת יומם של נכים ובמיוחד כבדי הליכה רבים מספור בארץ ובעולם, ובלי הפתרון הפשוט והיעיל כל כך של קלנועית לניידות כנראה שהם היו נותרים ללא מענה, ובאופן שהיה פוגע באיכות חייהם, וכך ממילא גם לפגיעה הדרגתית באורך החיים שלהם ממש.

הקשר בין אורח חיים לאורך חיים

הקלנועיות אולי נתפסות בעיני הציבור ככלי “קל” יחסית, ממנו נהנים אנשים שהם “רק” כבדי הליכה (ולא נכים הזקוקים לכסא גלגלים), אך אין משמעות הדבר שהוא אינו מציל את חייהם של העושים בו שימוש באופן יומיומי – הן בשל נסיבות רפואיות, הן בשל תפקוד ראוי ומכבד של חייהם, והן בשל היציאה הבסיסית מהבית והאפשרות להמשיך וליהנות מחיי חברה עשירים, המצטרפים כולם יחד לאורח חיים נכון והולם, המשפיע באופן ישיר על מצבו הנפשי של האדם, וכך ממילא גם על תקודו היומיומי ובריאותו הכללית.

 

 

 

 

אודות המחבר